Медова біржа України
На торгах лотів 0 0 тонн
Мед з соняшнику купують по: 33 грн/кг за 10 днів +0 грн
Мед з соняшнику пропонують по: 0 грн/кг Мед з акації пропонують по: 0 грн/кг

Наш телефон

0 800 21-21-10 Пн-Пт 09:00–18:00

Як торгувати на Медовій Біржі — покрокове керівництво

Поделитесь статьёй с друзьями-пчеловодами:

Для торгівлі та пошуку товару на Біржі потрібно зареєструватися — відео для реєстрації.

На даній сторінці описані схеми торгів, які працюють на даний час. Нові схеми торгів, які знаходяться в розробці, приведено на сторінці «Етапи розвитку Медової Біржі» (сторінка у розробці).

Схема «Прямий продаж»

В даній схемі «лот» — це оголошення про продаж товару.

В даній схемі Біржа не бере участі в розрахунках за товар. Після покупки лота Біржа надає Продавцю і Покупцю контактні дані для зв’язку один з одним. Продавець і Покупець зв’язуються один з одним і вирішують всі питання щодо аналізів, доставки та оплати товару безпосередньо, без участі Біржі.

 1. Продавець вибирає майданчик продажів, створює лот з урахуванням Правил публікації лота і публікує його.
 2. Опис лоту перевіряється менеджером Біржі. Після успішної перевірки лот автоматично виставляється на продаж у список лотів Біржі, доступний в меню «Знайти лот», розділ «Продаж…».
 3. Покупець вибирає лот і натискає кнопку «Купити» на сторінці лота.
 4. Біржа повідомляє Продавця про покупку його лота (ел. пошта і СМС).
 5. Біржа надає Продавцю час на оплату послуг Біржі — 3 календарних дні (див. Тарифи). Якщо Продавець не здійснив оплату в цей термін, угода автоматично скасовується і лот переміщається в Архів (меню «Мої лоти»).
 6. Продавець натискає кнопку «Оплатити послуги Біржі» і здійснює оплату (див. Оплата).
  • Примітка: Якщо на Біржі діє акція або безкоштовний період роботи, то оплати проводити не потрібно і угода відразу переходить до наступного кроку.
 7. Біржа відкриває контактні телефони Продавця і Покупця на сторінці лота, повідомляє про це Покупця (ел. пошта і СМС), а також дає сторонам можливість обміну повідомленнями (чату) на сторінці лота (див. Чат).
 8. Одночасно з цим починається 14-денний період «час на операцію», протягом якого Покупець і Продавець повинні або завершити угоду, або скасувати угоду. Після закінчення періоду «часу на операцію», якщо угоду не завершили, угода автоматично скасовується Біржею і лот переміщається в Архів (меню «Мої лоти») (див. Навіщо завершувати угоду).
 9. Покупець і Продавець домовляються про оплату і доставку товару, а також про аналізи меду (при необхідності). Потім Покупець і Продавець здійснюють всі необхідні дії для купівлі-продажу товару та завершення угоди.
 10. Якщо Продавець отримав від Покупця оплату за товар, він натискає кнопку «Завершити операцію», але не пізніше закінчення періоду «часу на операцію» і залишає відгук про Покупця. (див. Відгуки). Якщо Продавець передумав продавати товар або не в змозі це зробити, з причин, що не залежать від Покупця, він відмовляється від угоди, натиснувши кнопку «Скасувати угоду» і вказавши причину. При цьому відмова від угоди відбивається на сторінці його Репутації.
 11. Якщо Покупець отримав товар від Продавця, він натискає кнопку «Завершити операцію», але не пізніше закінчення періоду «часу на операцію» і залишає відгук про Продавця і якості його товару. Якщо до відправки Покупець оглянув товар або зробив попередній відбір зразків меду і результати аналізів виявилися незадовільними, він має право відмовитися від угоди, натиснувши кнопку «Скасувати угоду» і залишити відгук про якість товару Продавця. Але не пізніше закінчення періоду «Часу на операцію». Якщо Покупець передумав купувати товар або не в змозі це зробити, він відмовляється від угоди, натиснувши кнопку «Скасувати угоду» та вказавши причину. При цьому відмова від угоди відбивається на сторінці його Репутації.

Примітка:

 • Якщо від угоди відмовився власник лота (в цій схемі — Продавець), то плата за послуги Біржі стягується з нього в будь-якому випадку.
 • Якщо від операції відмовилася протилежна сторона (в цій схемі — Покупець), то плата за послуги Біржі з власника лота не стягується, заблокована сума на його карті розблоковується і не списується.

Тобто, у випадку продажу, при відмові Покупця купити товар, Продавець товару нічого Біржі не платить (якщо відмова була заявлена до закінчення періоду «часу на операцію»).

Детальніше про оплату — див. Оплата

 

Схема «Заявка» (покупка)

Деякі функції даної схеми ще знаходяться в доопрацюванні

В даній схемі «лот» — це оголошення про купівлю товару.

В даній схемі Біржа не бере участі у розрахунках за товар. Після покупки лота Біржа надає Продавцю і Покупцю контактні дані для зв’язку один з одним. Продавець і Покупець зв’язуються один з одним і вирішують всі питання щодо аналізів, доставки та оплату товару безпосередньо, без участі Біржі.

 1. Покупець вибирає майданчик покупок, створює лот-заявку з урахуванням Правил публікації лота і публікує його. При цьому він вказує бажану вагу (кількість), бажану ціну, бажану область (регіон) і т. д.
 2. Опис лоту перевіряється менеджером Біржі. Після успішної перевірки лот автоматично виставляється на продаж в список лотів Біржі, доступний в меню «Знайти лот», розділ «Покупка…».
 3. Продавець вибирає потрібний йому лот-заявку і пропонує свою ціну і вагу, натиснувши кнопку «Розмістити пропозицію» на сторінці лота. Також, Продавець вказує область (регіон), в якій знаходиться його товар. При цьому, Продавець може запропонувати ціну і вагу нижче початкової або вище початкової, або таку ж. Пропозиції можуть надходити від кількох продавців.
 4. Біржа повідомляє Покупця про пропозиції, які надходять (ел. пошта). Покупець чекає кращої пропозиції і вибирає її зі списку пропозицій, натиснувши кнопку «Вибрати пропозицію», тобто погоджуючись на операцію.
 5. Біржа надає Покупцеві час на оплату послуг Біржі — 3 календарні дні (див. Тарифи). Якщо Покупець не здійснив оплату в цей термін, угода автоматично скасовується і лот переміщається в Архів (меню «Мої лоти»).
 6. Покупець натискає кнопку «Оплатити послуги Біржі» і здійснює оплату (див. Оплата).
  • Примітка: Якщо на Біржі діє акція або безкоштовний період роботи, то проводити оплату не потрібно і угода відразу переходить до наступного кроку.
 7. Біржа відкриває контактні телефони Продавця і Покупця на сторінці лота, повідомляє про це Покупця (ел. пошта і СМС), а також дає сторонам можливість обміну повідомленнями (чату) на сторінці лота (див. Чат).
 8. Подальші кроки аналогічні схемі «Прямий продаж» (див. пункти 8-11 вище).

  Примітка:

  • Якщо від угоди відмовився власник лота (в цій схемі — Покупець), то плата за послуги Біржі стягується з нього у будь-якому випадку.
  • Якщо від операції відмовилася протилежна сторона (в цій схемі — Продавець), то плата за послуги Біржі з власника лота не стягується, заблокована сума на його карті розблоковується і не списується.

  Тобто, при заявці на покупку, при відмові Продавця, Покупець товару нічого Біржі не платить (якщо відмова була до закінчення періоду «часу на операцію»).

  Детальніше про оплату — див. Оплата

  Не виходить?